U firem je záležitost jasná, stavějí, budují, překládají a další a další věci. Proto potřebují obrovskou spoustu dřeva. Ale i domácí kutil potřebuje sem tam pár hranolů. A když už je o nich řeč, podíváme se nač.
Tak třeba při stavbě menší chatky je lépe, když je na hranolech. Na více. Na ty úplně nahoře se pak postaví a také na ně možno přibít prkna, které tvoří podlahu. Pokud malý stavitel staví chatku celou, potřebuje hranoly další. Pokud ne a tuto mu přivezou hotovou, vystačí si s těmi, na kterých to malé stavení bude. Ale potřebuje je.
Tento materiál je třeba takék stlučení obyčejné psí boudy. Jistě, jde to i bez nich, čistě z prken. Ovšem je zde reálné nebezpečí, že foukne vítr a boudu budeme hledat u souseda na zahradě, V tom horším případě i se psem. Míněno tak, že bouda již nebude v celistvém stavu, ale právě na ony prkna rozložená. Fyzik by řekl, že bude rozdělena na jednotlivé činitele.
Hranoly je třeba i k dřevěnému zábradlíčku. Ano, k té cestičce, co povede k altánu. A hle, i k jeho stavbě je potřeba mít kvalitní hranol. Takže vidíme, že když má člověk zahrádku, jeho potřeba zde je.
Ovšem nyní je třeba zajet někam na pilu. Nebo do stavebnin? Hernajs, tak kam? Projede se benzínu a toho času…
Stavitel však nemusí ani tam ani tam. Stačí se podívat na a je to hotovo. Hranoly se objednají a jsou přivezeny pěkně až pod nos. Tedy pardon, ke stavebnímu místu.
Jejich kvalita je taková, jakou si mistr domácího kutilství objednal. Tedy může to být i to nejkvalitnější dříví. A to buď z jednoho kusu nebo lepené. Obojího dostatek.
Když je materiál přivezen, nic již nebrání jeho použití na shora zmíněné, nebo k čemukoli jinému. Co se zatím nespotřebuje, je třeba kvalitně uschovat někam pod střechu. A použít později až se zase něco naskytne. Příležitostí jistě bude dost.