Rozhodně vás čeká shánění výbavičky, což patří mezi ty příjemnější záležitosti. Buď vsadíte na neutrální kousky anebo už víte pohlaví vašeho miminka a budete vybírat vše cíleně.
Hned v začátku je třeba si uvědomit, že mrňata opravdu rychle rostou, takže některé věci nestihnou ani unosit.
1.)Základ vyřešte nákupem „z druhé ruky“.
V začátku budete potřebovat opravdu více věcí a velikostí. Zejména proto, že zejména kojenci velmi často ublinkávají, takže budete neustále převlékat. Takto vám aspoň nebude líto utracených peněz. Navíc i bazárkové kojenecké oblečení bývá skutečně krásné a někdy vypadá jako nové.
Horký tip: Nakupte rovnou celou sadu za příznivou cenu. Určitě najdete maminku, která si chce udělat místo ve skříni na nové oblečení. Ideální je najít si někoho přímo ve vašem okolí a nebudete muset řešit ani poštovné.
2.)Další kousky pořizujte postupně a hlídejte velikost.
Tady už budete možná vybírat i zcela nové oblečení. Ideální je vzít vzorek, který váš brouček nosí z domova a porovnat přímo na prodejně. Vždy raději kupujte velikost větší než menší. Pokud vše řešíte po internetu, tak se nezdráhejte vzít do ruky metr a měřit. Každý výrobce se totiž může lišit v číslování. Také vaše preference se budou měnit na základě vkusu a také počasí.
3.)Vytvořte si kolem sebe síť rodičů
Je super mít ve svém okolí kamarádky, které mají také děti v různém věku. Pak nemusíte pro rady ani nákupy chodit daleko. Navíc si některé věci můžete jenom půjčit a zase je vrátit.
4.)Natáhněte dobu nošení.
Ptáte se jak to udělat? Existuje hned několik způsobů. Jedním z nich je takzvaný „prodlužovač na body“. Je to malý kus látky s cvočky na obou stranách, kterým se prodlouží spodní část body mezi nožičkami. Nejčastěji je právě totiž tady miminku těsné. Pak jej může nosit klidně až dvojnásobně dlouhou dobu.
Anebo můžete vyzkoušet „náplety“, kdy takto prodloužíte rukávy nebo nohavice. Díky tomu vám vydrží kalhoty nebo mikinky i dvě sezóny.
Jak vidíte, chytrá řešení jsou přátelská k vaší peněžence.